Tematy projektów edykacyjnych Projekty naszych uczniów

Projekty naszych uczniów

klasa 3B prezentuje - MOJE MIASTO laugh

CEL PROJEKTU:
• upowszechnienie matematyki i pokazanie jej użyteczności w życiu codziennym
• umiejętność zbierania i organizowania danych,
• rozwijanie logicznego myślenia, systematyczności,
• dostrzeganie w otaczającym świecie zagadnień matematycznych,
• kształcenie wrażliwości artystycznej,
• przejmowanie odpowiedzialności za własną naukę rozwijanie umiejętności współdziałania w grupie,
• kształcenie umiejętności stosowania programów komputerowych do opracowania informacji w różnych formach graficznych

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w galerii laugh

devil  devil  devil  devil  devil  devil  devil  devil  devil  devil  devil  devil  devil  devil  devil  devil

Gimnazjum nr 2 okiem naszych uczniów wink

Reklama_.mp4

etw_certificate(1).pdfProjekty z języka francuskiego

Pierwszym projektem, który zaczęliśmy prowadzić, była wymiana paru maili z klasą w Indiach.

Portal nazywał się epals.com. Niestety kontakt ze strony szkoły indyjskiej po paru mailach się urwał. Jednak dzięki tym paru mailom, uczniowie poszerzyli swoją wiedzę o kulturze światowej.

W międzyczasie założyliśmy też konto na portalu etwinning.net na którym poprowadziliśmy dwa krótkie projekty w 2013r. FRENCH AND POLISH FRIENDSHIP – AMITIE FRANCO-POLONAISE 05.10.2013 oraz Correspondance 19.10.2013

Przez cały rok szkolny 2014/2015 prowadziliśmy projekt La porte à côté 26.09.2014 korespondencja, z uczniami ze szkoly IES Honori Garcia, Spain za który dostaliśmy „label eTwinning”.

Aktualnie z uczennicami z klasy 2d bierzemy udział w projekcie "Autour de toi, autour de moi, autour de nous". Découverte sensible et partage continental du patrimoine local. 29.09.2015 polegający na stworzeniu wirtualnej książki o naszych zabytkach (wokół Grodziska), współpracujemy z Francją, Finlandią i Portugalią.

30 marca 2015 r. uczniowie klas 2B oraz 2D zaprezentowali całej społeczności uczniowskiej swój projekt pod tytułem "Dzień matematyki - liczby rządzą światem".

Celem projektu było:

• popularyzacja matematyki,
  • podniesienie motywacji do nauki tego przedmiotu,
  • rozbudzanie i kształtowanie zainteresowań matematycznych ucznia,
  • kształtowanie umiejętności korzystanie z posiadanej wiedzy w sposób twórczy,
  • rozwijanie umiejętności wykorzystania technik informatycznych w nauczaniu matematyki,
  • aktywizowanie ucznia, zachęcanie do wykazywania inicjatywy i realizowania własnych pomysłów,

Projekt ten nadzorowały nauczycielki matematyki pani A.Górska oraz pani J.Jabłońska.

Wszystkie wykonane  prace można było oglądać na II piętrze naszej szkoły.

Zapraszamy do obejrzenia galerii z tego projektu laugh

Klasa 2B i 2D

• Gimnazjum nr 2 im.K.K.Baczyńskiego