Nawigacja

 • Zasady rekrutacji i terminy składania dokumentów do szkół ponadgimnazjalnych w roku sz. 2017/2018

  Poniżej przedstawiamy zasady rekrutacji do szkół ponadgimnazjalnych na rok szkolny 2017/2018:

  Harmonogram_rekrutacji__2017-2018.xlsx.pdf

  rozporzadzenie_MEN_w_sprawie_rekrutacji.pdf

  Indywidualne konsultacje dotyczące wyboru szkoły i zasad rekrutacji prowadzi pedagog szkolny.

 • ZAWODY W TENISIE STOŁOWYM

   ZAWODY W TENISIE STOŁOWYM - Obrazek 1

  Dnia 22 listopada w naszej szkole  odbył się turniej tenisa stołowego.  Nasi uczestnicy zajęli pierwsze miejsce w kategorii chłopców i dziewcząt!!! Drugie miejsce w dwóch kategoriach zajęło Gimnazjum nr.3. Zwycięzcy otrzymali złote medale oraz kwalifikacje do zawodów między powiatowych.

  Nasi zawodnicy nie stracili nawet jednego seta!!!

  Trzymamy kciuki aby następne zawody poszły im tak doskonale!!!          

                                                                                                       

   ZAWODY W TENISIE STOŁOWYM - Obrazek 2Dnia 9 grudnia uczniowie szkół rozegrali turniej o wstęp do zawodów wojewódzkich.

  Nasi zawodnicy zadowoleni i uśmiechnięci w kategorii chłopców otrzymali pierwsze miejsce, drugie zajęła szkołą z Szymanowa, natomiast trzecie miejsce przypadło szkole z Nadarzyna.

  W kategorii dziewcząt role się odwróciły: pierwsze miejsce zajęła szkoła z Szymanowa, a na drugim miejscu stanęły nasze zawodniczki. Trzecie miejsce natomiast należało do drużyny ze szkoły z Leszna.

  Gratulacje należą się wszystkim uczestnikom.

  Trzymamy kciuki za naszych graczy w kolejnych etapach rozgrywek.  

                                                                                                            Mikołaj Parys oraz Kuba Lis 1A

 • Spotkanie z panią Anną Marią Anders oraz panią Ritą Cosby-Kossobudzką

  Spotkanie z panią Anną Marią Anders oraz panią Ritą Cosby-Kossobudzką - Obrazek 1W poniedziałek 21 listopada 2016 roku do naszej szkoły przybyły z wizytą Pani Senator Anna Maria Anders i Pani redaktor Rita Cosby. Obie Panie przyjechały do nas,
  by bliżej przedstawić historię swoich ojców (generała Władysława Andersa i Ryszarda Kossobudzkiego). Spotkanie trwało ok. 40 minut, z czego większość czasu przeznaczona była na zadawanie pytań obu Paniom, które z chęcią udzielały wyczerpujących odpowiedzi.

  Pani Rita Cosby mówiła o młodości i czasie spędzonym przez ojca w rodzinnym domu, który znajdował się w Grodzisku Mazowieckim. Przed wojną mieli oni w Grodzisku domek letniskowy przy ulicy 3-go Maja. Opowiadała również o udziale Ryszarda Kossobudzkiego w ruchu oporu podczas II wojny światowej. Dużo czasu poświęciła też opowiadaniu o powstaniu warszawskim, gdyż Kossobudzki walczył w najważniejszym obszarze powstania -na Starówce. Mówiła też o niewoli po zakończeniu powstania i ucieczce z niej do aliantów. Na zakończenie swojej wypowiedzi powiedziała o życiu Ryszarda Kossobudzkiego w Stanach Zjednoczonych i przyjeździe do Polski, by wspominać przeżyte wydarzania.

  Natomiast Pani Anders na początku mówiła o obecnym w Polsce patriotyzmie. Później o swoim ojcu, głównie o jego życiu podczas II wojny światowej. Zapytana, jak się czuje będąc córką generała, odparła: „Nie ważne, że jestem senatorem, czy ministrem. Jestem dumna z bycia córką generała Władysława Andersa i będę nią do końca życia”. Po tej wypowiedzi mówiła jak ważna była dla jej ojca rodzina i ojczyzna.

  Na koniec spotkania obu Paniom wręczono prezenty, w postaci kwiatów i obrazów. Zaśpiewaliśmy także „Sto lat”, ponieważ właśnie w tych dniach obchodziły urodziny.

  Obie Panie były zachwycone z przebiegu wizyty w naszej szkole. Było to interesujące spotkanie, gdyż dowiedzieliśmy się ciekawych szczegółów o życiu ich ojców i ich patriotyzmie.

 • Akademia z okazji 11 listopada

  Akademia z okazji 11 listopada - Obrazek 1Gdzie są kwiaty z tamtych lat ? 

   Dnia 14 listopada w naszym Gimnazjum odbyła się uroczysta akademia z okazji Narodowego Święta  Niepodległości.

  Na 123 lata Polska została wymazana z mapy Europy, licząc od momentu ostatniego rozbioru dokonanego przez Austrię, Prusy i Rosję.

  Uczniowie uświetnili obchody 11 Listopada programem artystycznym  przygotowanym pod kierunkiem p. Irminy Wykrętowicz.

  Pamięć minionych dni i dumę z odzyskanej niepodległości przywołały wiersze i pieśni o tematyce patriotycznej prezentowane przez uczniów klasy 1B , 3C oraz 3D .
  Wszyscy z powagą na twarzy odśpiewali "Mazurka Dąbrowskiego" i z szacunkiem patrzyli na naszą biało-czerwoną flagę.

  Artyści i organizatorzy spektaklu zebrali zasłużone brawa.

   Na pewno w wielu sercach zrodziła się pewnego rodzaju duma, że jestem obywatelem Polski i że wielu moich przodków oddawało życie za ten kraj.
  Apel uświadomił wszystkim uczniom, jak ważna jest Polska - nasza Ojczyzna oraz co w dzisiejszych czasach znaczą słowa: Wolność,  Bóg, Honor, Ojczyzna!

  Bartek Romaszewski i Mateusz Dziura 1A

 • Turniej tenisa stołowego w naszej szkole

  03.10.2016

  Turniej tenisa stołowego w naszej szkole - Obrazek 1AGATA SUSKA 2A oraz DAMIAN SKWAREK 3B najlepsi w naszym Gimnazjum  !!!

  W dniach 28 oraz 30 września odbył się pierwszy turniej tenisa stołowego w roku szkolnym 2016/2017. Popołudniową porą w środę na hali sportowej zjawiło się aż 14 zawodników z różnych klas naszego Gimnazjum. Turniej został rozegrany w systemie do dwóch przegranych (zawodnik, który przegrał pierwszy pojedynek mógł zdobyć nawet 2 miejsce). Pierwszego dnia został rozegrany etap wstępny, natomiast w piątek turniej wkroczył w fazę zasadniczą. Tego dnia zawody zostały rozszerzone o turniej dziewcząt, do którego zgłosiły się 3 zawodniczki. Grze przy pingpongowym sTurniej tenisa stołowego w naszej szkole - Obrazek 2tole towarzyszyło wiele emocji jak i niesamowita rywalizacja o nagrody dla trzech pierwszych osób w każdej kategorii, które ufundował Klub Sportowy Bogoria Grodzisk Mazowiecki .

  Najlepszymi tenisistami stołowymi w szkole okazali się Agata Suska oraz Damian Skwarek !!!

  Szczegółowe wyniki:

  Dziewczęta                                                     Turniej tenisa stołowego w naszej szkole - Obrazek 3

  1. Agata Suska

  2. Maria Szczęsna

  3. Aleksandra Wójcicka

  Chłopcy

  1. Damian Skwarek

  2. Oskar Komar

  3. Piotr Suski

  4. Błażej Lendzion

  5-6  Kacper Burczaniuk, Jakub Stachelski

  7-8 Mateusz Godlewski, Błażej Wojciechowski

  9-12 Jakub Jurczak, Mateusz Rybkowski, Maciej Samborowski, Wojciech Piekarski

  13-14 Olaf Powierża, Kacper Kamiński

  yes GRATULUJEMY!!!yes

 • Wycieczka klasy 3B do oddziału Banku PEKAO S.A. w Grodzisku Mazowieckim

  Kontynuując współWycieczka klasy 3B do oddziału Banku PEKAO S.A. w Grodzisku Mazowieckim - Obrazek 1pracę z bankiem PEKAO S.A. 23 września 2016 klasa 3B pod opieką p. A. Górskiej wyruszyła na lekcję bankowości.

  Już na początku naszej wizyty przywitani zostaliśmy przez panią dyrektor Halinę Olszewską. Dowiedzieliśmy się trochę o bankowości i o tym jak się zmieniała wraz z rozwojem nowych technologii. Obejrzeliśmy szaty graficzne kart płatniczych oraz prezentację multimedialną dotyczącą historii banku. Zostaliśmy zachęceni do założenia własnych kont.

   Zapoznani zostaliśmy również z 7 zasadami bezpiecznego korzystania z bankowości elektronicznej, które są bardzo ważne i na pewno przydadzą się nam w przyszłości. Na końcu oprowadzono nas po wnętrzu banku i zobaczyliśmy „na żywo” jak wypłaca się pieniądze z bankomatu za pomocą zarówno karty płatniczej, jak i telefonu.

  Wycieczka była bardzo ciekawa, zwrócono nam uwagę na ważne kwestie związane z bezpieczeństwem w sieci. Uważam, że warto było odwiedzić to miejsce.

  Katarzyna Majewska  3B

 • II Rodzinny Piknik Historyczny „W szwedzkim ogniu”

  II Rodzinny Piknik Historyczny „W szwedzkim ogniu”
  17.09.2016

  W sobotę 17 września 2016 roku uczniowie naszego Gimnazjum po raz kolejny  uczestniczyli w II Rodzinnym Pikniku Historycznym „W szwedzkim ogniu”. 

  Zachowane ślady średniowiecznego grodziska nazywane Szwedzkimi Górami stały się inspiracją dla przygotowanych tego dnia atrakcji.O tymII Rodzinny Piknik Historyczny „W szwedzkim ogniu” - Obrazek 1 bardzo interesującym miejscu uczniowie, nauczyciele i rodzice  mogli się dowiedzieć z filmu wyświetlonego na dużym ekranie w Centrum Kultury.

  Grodziski Rodzinny Piknik Historyczny to cykliczne wydarzenie edukacyjne zainicjowane przez pracowników Galerii Etnograficznej Willa Radogoszcz Przygotowane przez nich pokazy są żywą i atrakcyjną lekcją historii i tradycjiII Rodzinny Piknik Historyczny „W szwedzkim ogniu” - Obrazek 2

  Jak co roku uczniowie grodziskich szkół przeszli w paradzie ulicami miasta, ukazując wybraną epokę historyczną. Tym razem można było zobaczyć m.in.bóstwa słowiańskie czy dwór Mieszka I  - jednym słowem świat Słowian.

  Około godz. 13 wszyscy dotarli do łąki u wylotu ul. Ordona. Uczniowie zaprezentowali się na scenie, a po historycznym wstępie wystrzałem z armaty nastąpiło  otwarcie II Rodzinnego Pikniku Rodzinnego.
  Było napraII Rodzinny Piknik Historyczny „W szwedzkim ogniu” - Obrazek 3wdę wesoło!!!

 • Warsztaty językowe w Londynie

  Warsztaty językowe w Londynie
  17.09.2016

  W roku szkolnym 2016/2017 po raz kolejny kierujemy do państwa propozycję wyjazdu dla uczniów naszej szkoły do Londynu. Tegoroczny termin to 8-13 maja 2017. Cena, program oraz wszystkie niezbędne informacje znajdują się poniżej. Zapisy trwają do 7 października,  do tego dnia prosimy również o wpłatę zaliczki w wysokości 300zł do pani Kamili Dominiak.

  Wycieczka ma charakter warsztatów językowych, łączących zwiedzanie oraz przede wszystkim przełamanie dla wielu osób bariery językowej oraz  stanowiących  niestandardową formę nauki języka angielskiego. Dla dzieci jest  niesamowitym i niezapomnianym przeżyciem! Świadczyć mogą o ty zdjęcia z poprzednich wyjazdów - zapraszamy do galerii zdjęć;)

  Serdecznie zachęcamy wszystkich uczniów z klas I-III z naszego gimnazjum, niezależnie od poziomu językowego!

   

  Warsztaty_jezykowe_w_Londynie_-_z_Harry_Potter_program.pdf

 • Wykaz podręczników dla uczniów klas 3

  Poniżej przedstawiamy wykaz podręczników dla uczniów klas 3:

  podreczniki_kl_3_2016_2017.pdf

 • Informacja dla uczniów klas trzecich o rekrutacji do szkół ponadgimnazjalnych

  W poniższym linku znajduje się informacja o szkołach ponadgimnazjalnych oraz punktach informacyjnych o wolnych miejscach w szkołach. Informacja ta pochodzi z Kuratorium Oświaty w Warszawie. Zachęcamy do zapozaniani się z terścią pisma.

  rekrutacja_do_szkol_ponadgimnazjalnych.pdf

 • Nasi uczniowie znowu najlepsi!!!

  Nasi uczniowie znowu najlepsi!!!
  19.05.2016

  Do Gimnazjum nr 2 w Grodzisku Mazowieckim wśród chłopców powędrowały tytuły Mistrzów XVIII Mazowieckich Igrzysk Młodzieży Szkolnej Szkół Gimnazjalnych w tenisie stołowym.

  Turniej podsumowujący sezon w tej kategorii wiekowej został rozegrany w Nadarzynie.

  Wśród drużyn chłopców wyższość Gimnazjum nr 2 w Grodzisku Mazowieckim dzięki Arturowi Michalczykowi (klsa 2b) oraz Adamowi Stąporkowi (klasa 1A) musieli uznać sklasyfikowani na kolejnych miejscach: Gimnazjum nr 2 w Gostyninie, Gimnazjum w Skórcu  i Gimnazjum nr 1 w Piasecznie.Nasi uczniowie znowu najlepsi!!! - Obrazek 1

  laughGRATULUJEMY !!! laugh

 • LONDYN 2016

  LONDYN 2016
  12.05.2016

  W dniach 25 – 30.04.2016 grupa  uczniów z naszej szkoły wraz z dwójką nauczycieli i grupą z Bydgoszczy byli na drugich już warsztatach językowych "Londyn i miasta Anglii". Mieliśmy tam okazję poznać wielką metropolię jaką jest Londyn, a także odwiedzić inne miasta oraz wiele znajdujących się w nich ciekawych miejsc i rozwijać nasze umiejętności języka angielskiego dzięki ćwiczeniu go w codziennych sytuacjach.

  Nasze zwiedzanie rozpoczęło się od katedry Św. Pawła. Następnie spacerem wzdłuż Tamizy przeszliśmy obok Tower of London, czyli budowli ochronnej, kiedyś więzienia, z którego nie dało się uciec. Weszliśmy także na Tower Bridge. Następnie, zmęczeni podróżą, udaliśmy się do miejsca zbiórek, skąd odebrały nas rodziny brytyjskie, u których później mieszkaliśmy. Następnego dnia wybraliśmy się do Canterbury, jednego z najstarszych miast Anglii. Zwiedziliśmy tam Katedrę Canterbury. PóźniejLONDYN 2016 - Obrazek 1 odwiedziliśmy Leeds Castle wraz z przepięknym parkiem i ptaszarnią. Po powrocie do Londynu, przeszliśmy spacerem koło Big Bena i pałacu Buckingham. Następnego dnia wybraliśmy się do Cambridge. Przechodziliśmy obok King's College. Mieliśmy tam też trochę czasu wolnego by kupić pamiątki (lub słodycze :) ) Po powrocie do Londynu, odwiedziliśmy muzeum figur woskowych Madame Tussauds oraz Baker Street. Kolejnego dnia mieliśmy okazję podziwiać panoramę Londynu z Londyńskiego Oka (London Eye). Następnie rejsem po Tamizie udaliśmy się do Greenwich, gdzie znajduje się południk "0". Po tylu atrakcjach udaliśmy się w drogę powrotną do Polski.

  Wszyscy wróciliśmy bardzo zadowoleni z wycieczki. Już w autokarze dobrze się bawiliśmy, a co dopiero na miejscu. Nasi gospodarze  byli bardzo mili, a jedzenie u nich smaczne. Dzięki rozmowie z nimi nie tylko wzbogacaliśmy język i przełamywaliśmy barierę językową, ale także mieliśmy okazję dowiedzieć się sporo na temat ich zwyczajów, różnic kulturowych. Mogliśmy zobaczyć wiele ciekawych, atrakcyjnych miejsc oraz porobić ciekawe zdjęcia, w szczególności z perspektywy London Eye. Zadowoleni również wyszliśmy z Madame Tussauds, gdzie można było sfotografować się z wieloma osobistościami. Oczywiście nie tylko te 2 miejsca przyciągnęły naszą uwagę, bo plan wycieczki był niesamowicie bogaty i atrakcyjny, a miasta które widzieliśmy miały cudowną architekturę i kulturę. Wyjazd ten był także okazją do nawiązania nowych znajomości, dzięki temu, że jechała z nami grupa osób ze szkoły z Bydgoszczy. Nasi opiekunowie byli bardzo odpowiedzialni i mieliśmy z nimi dobry kontakt. Podczas czasu wolnego mogliśmy kupić wiele pamiątek: pocztówki, magnesy, kubki, angielską herbatę, breloczki, mnóstwo słodyczy których nie można dostać w Polsce, mogliśmy też zjeść tradycyjne brytyjskie "fish & chips". Droga powrotna (tak samo jak droga do Londynu) była bardzo wygodna dzięki profesjonalnym kierowcom i wygodnemu autokarowi dostosowanemu do naszych potrzeb (były gniazdka i wi-fi).

  Podsumowując, taka wycieczka to znakomita okazja do rozwinięcia swoich umiejętności angielskiego, poznania nowych ludzi, zapoznania się z kulturą oraz miłego spędzenia czasu przez zwiedzenie wielu ciekawych miejsc. Ta wycieczka na pewno zapadła wszystkim głęboko w pamięć! Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w galerii laughlaughlaugh

  Na deser… - WYCIECZKOWY HUMOR laugh

  Uczeń - I please... carmel mocha

  Kasjerka – You mean caffe mocha?

  Uczeń - Tak tak, właśnie to

  ***

  Co robi stres z człowieka:

  Uczeń do francuskiego celnika przy odprawie paszportowej:

  -Je t'aime ("kocham cię")

  Celnik:

  -Thank you (with a big smile :) )

  ***

  Uczeń 1: Can I have hmmm...

  Uczeń 2: Two knives.

  Uczeń 1: I widelec.

  Julia Czerwińska 3D

 • Akademia finansów banku PEKAO SA

  Akademia finansów banku PEKAO SA - Obrazek 1Już po raz kolejny uczniowie Gimnazjum nr 2 uczestniczyli w projekcie Akademia Finansów organizowanym przez Bank PEKAO SA oddział w Grodzisku Mazowieckim. 5 maja w związku z tym projektem do banku wybrała się klasa 3B pod opieką pani Alicji Górskiej.

  Przywitani zostaliśmy w punkcie obsługi klienta przez panią dyrektor Halinę Olszewską. Po krótkim wprowadzeniu zapoznano nas ze sposobami wpłacania wypłacania pieniędzy. Następnie trafiliśmy do sali, w której przedstawiona została nam prezentacja dotycząca historii banków oraz bezpieczeństwa w internecie. Rozmawialiśmy o tym, czym jest internet, do czego służy, jak chronić w nim swoją tożsamość.

  Poruszyliśmy także kwestię przestępstw w sieci, wirusów komputerowych i ich symptomów. Przedstawione zostały nam również najpopularniejsze hasła (nie należy ich stosować smiley)

  Co więcej, pani dyrektor wraz z dwiema pracownicami banku przestrzegała nas przed nierozsądnym korzystaniem z bankowości on-line, a także podsunęła propozycję założenia własnych kont. Po zakończonym spotkaniu wróciliśmy do szkoły.

  Spotkanie, którego byliśmy uczestnikami zdecydowanie można uznać za pożyteczne i ciekawe. Zwrócono nam uwagę na ważne kwestie związane z bezpieczeństwem w sieci, dlatego uważam, że warto było odwiedzić to miejsce.

  Katarzyna Marszałek 3B

 • Rekrutacja na rok szkolny 2016/2017

 • Gimnazjum nr 2 - szkołą talentów

  Gimnazjum nr 2 - szkołą talentów - Obrazek 1Gimnazjum nr 2 im. K. K. Baczyńskiego wzięło udział w projekcie pt. „Szkoła Talentów”. Ma on na celu prezentację szkół z Grodziska Mazowieckiego. W czwartek 17 marca nadeszła kolej na nasze gimnazjum. Późnym popołudniem w grodziskim Centrum Kultury odbyło się przedstawienie w wykonaniu uczniów z naszej szkoły.

  Do sali widowiskowej CK przybyło wielu gości, rodziców, nauczycieli oraz uczniów, ale z pewnością najważniejszym widzem był burmistrz Grzegorz Benedykciński ze swoim zastępcą P. Tomaszem Krupskim. Zapełniona była prawie cała widownia, publiczność była bardzo liczna, lecz nasi uczniowie poradzili sobie znakomicie.

  Przedstawienie było bardzo barwne i różnorodne, nie brakowało śpiewu, tańców jak i występów akrobatycznych. Szczególnie wielkie poruszenie wywołała piosenka rapowana o naszych nauczycielach, który bardzo wszystkim się podobała. Przedstawiała on pedagogów z gimnazjum w bardzo humorystyczny sposób i nasze codzienne szkolne życie. Duży podziw i uznanie wzbudził także występ grupy gimnastyki artystycznej. Figury, które mogliśmy podziwiać, wymagały na pewno wielu treningów, czasu i poświęceń. Bez wątpienia nie jest to łatwy sport. Ogromną pracę w występ włożyła również grupa taneczna, która zaprazentowała nam tego wieczoru wiele różnych rodzajów tańców.

  Zaśpiewały dla nas również m.in. Magda Olech, Ania Pytlakowska, Wiktoria Mączka, Zosia Jędruszczak i Marcin Dwużnik. Zosia wykonała bardzo znaną piosenkę ZAZ pt.: „Si jamais j'oublie" w języku francuskim. Na gitarze akompaniowała jej Julia Czerwińska. Na gitarze grał także Konstanty Zdunek.

  Na ekranie mogliśmy też obejrzeć zdjęcia z życia szkoły, np. z wycieczek, szkolnego karnawału, który odbył się niedawno i zielonych szkół, na które co roku wyjeżdżamy.

  Prezentowane były również zdjęcia uczniów, nauczycieli, pedagogów i pracowników szkoły.

  Całe przedstawienie oparte było na rozmowie ucznia gimnazjum nr 2 z kolegą, który chce się uczyć w naszej szkole. Rozmowa przerywana była scenkami i występami gimnazjalistów. Wszyscy prezentowali swoje talenty, a było ich naprawdę dużo. Każdy ma jakiś talent, coś w czym jest naprawdę dobry i właśnie to pokazywali na scenie uczniowie naszej szkoły. Główną rolę w całym przedstawieniu zagrał Stanisław Witkowski oraz Adam Malinowski.

  Na koniec wszyscy wykonawcy i nauczyciele zaśpiewali na scenie finałową piosenkę. Po długich oklaskach publiczności, zabrał głos Burmistrz Grodziska Mazowieckiego pan Grzegorz Benedykciński . Pochwalił wszystkich i był pod wielkim wrażeniem wykonanej pracy jaką uczniowie i nauczyciele włożyli w to przedstawienie, więc ufundował wszystkim jednodniową wycieczkę.

  Muszę jeszcze dodać, że w foyer kina była także wystawa rysunków i grafik, które wykonali uzdolnieni plastycznie uczniowie naszej szkoły. Były to rysunki i prace m.in. kolorowych ogrodów, czarno – białych postaci znanych osób i rysunki różnych brył, wykonanych na zajęciach plastycznych i technicznych w gimnazjum. Mogliśmy obejrzeć też kilka zdjęć jednej z uczennic. Przed salą było również stoisko z przekąskami, które przygotowali uczniowie i po przedstawieniu wszyscy mogli się poczęstować pysznościami.

  Wszystkie występy były na naprawdę wysokim poziomie i wszystko świetnie się udało. Z pewnością ten wieczór był bardzo udany i wszystkim bardzo się podobało.

  W Gimnazjum nr 2 bez wątpienia jest wiele talentów i uzdolnionych uczniów, poza tym nasza szkoła jest świetnym miejscem, w którym możemy je rozwijać, a co najważniejsze, dobrze się w niej czujemy.

  Katarzyna Mandes 2D

   

  Nasi wykonawcy:

  • Obsada/Śpiew: Marcin Dwużnik, Magdalena Olech, Anna Pajor, Katarzyna Witkowska, Zofia Jędruszczak, Adam Malinowski, Julia Niciejewska, Aleksandra Kępińska, Wiktoria Mączka, Anna Pytlakowska, Mariusz Dwużnik, Sara Pietrzak, Stanisław Witkowski, Tytus Balcerzak, Julia Czerwińska, Konstanty Zdunek, Jakub Zabrzewski
  • Taniec: Justyna Bryłka, Agata Szkop, Zofia Antos, Maria Tuchowska, Jagoda Wojtczak, Natalia Łukasik, Paula Szyk, Adam Jabłoński, Jakub Tuchowski, Tadeusz Tworzydło, Patryk Rozbicki, Oskar Jankowski, Michał Borychowski
  • Gimnastyka: Weronika Kania, Karolina Sadowska, Joanna Żukowska, Jagoda Wojtczak, Maria Tuchowska, Szymon Leszczyński, Hubert Sokołowski
  • Scenariusz: pani Adela Zyskowska
  • Reżyseria: pani Adela Zyskowska oraz pani dyrektor Elżbieta Sado
  • Przygotowanie tańca oraz gimnastyki: pani Edyta Dobrowolska
  • Przygotowanie prac plastycznych: pani Monika Suchecka
  • Opracowanie techniczne: pan Jacek Przybysz

   

   

 • Rekrutacja do szkół ponadgimnazjalnych w roku szkolnym 2016/2017

  Informacja dla uczniów klas trzecich dotycząca zasad rekrutacji do szkół ponadgimnazjalnych w roku szkolnym 2016/2017 z uwzględnieniem terminów składania dokumentów. Dodatkowych informacji w sprawie zasad rekrutacji i wyboru szkoły udziela pedagog szkolny p. Elżbieta Karolak.

  ZARZADZENIE_rekrutacja_2016-2017.pdf

  rekrutacja_2016-2017.pdf

 • Nasi uczniowie triumfują !!!

  13.03.2016

  Nasi uczniowie triumfują !!! - Obrazek 1Zwycięstwem  Martyny Lis i Artura Michalczyka zakończyły się sobotnie zawody wojewódzkie w kategorii Kadetów. Zawodnicy Młodej Bogorii zdominowali turnieje w kategorii Skrzatek i Kadetów zajmując wszystkie miejsca na podium.

   Po raz drugi w tym sezonie doszło do sytuacji w tej kategorii wiekowej, że całe podium zostało zajęte przez tenisistów Młodej Bogorii. Pierwsze miejsce zajął Artur Michalczyk uczeń klasy 2B

  Kolejne zwycięstwo dla Bogorii w turnieju Kadetek odniosła Martyna Lis uczennica 1A, która w całej rywalizacji rozstawiona była z numerem 8. Martyna w drodze do zwycięstwa rozegrała kilka wyrównanych pojedynków.

  laughlaugh Serdecznie gratulujemy laughlaugh

   

   

   

   

   

 • Noc filmowa 2C

  Noc filmowa 2C - Obrazek 1W każdy zwykły piątek w naszej szkole uczniowie, nauczyciele i inni pracownicy szkoły zaczynają wypełniać swoje obowiązki od rana, a kończą je zazwyczaj w godzinach popołudniowych lub podwieczornych. Wtedy też w szkole nastaje cisza i spokój, a uczniowie zaczynają upragniony weekend.

  Jednak noc z 26 na 27 lutego była w szkole wyjątkowa - bowiem udało się zorganizować "noc filmową" klasy 2C !!! laugh

   Wydarzenie to zaczęło się o godzinie 20:00 w piątek, a dobiegło końca... o 07:00  w sobotę. Przedsięwzięcie rozpoczęło się od wspólnej kolacji. Spanie na szkolnym korytarzu wymagało odpowiedniego przygotowania, toteż nie zabrakło materacy, rozkładania śpiworów, czy też w niektórych przypadkach... założenia "kapcioszków". devil

  Jednak głównym celem nocy filmowej było odtworzenie i wspólne obejrzenie produkcji filmowych. Nie zabrakło oczywiście wspólnych pogawędek i dyskusji, a całości wydarzenia towarzyszyła miła atmosfera.  Noc filmowa była świetną okazją do wzajemnej integracji oraz miłego spędzenia czasu. Między projekcjami filmów robiliśmy plakaty pod hasłem „ja i moja klasa”. Było dużo śmiechu i wspaniałej zabawy. Z pewnością uczestnikom pozostanie w pamięci wiele ciekawych wspomnień cheeky

 • Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych

  Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych - Obrazek 1Dnia 26 lutego klasa 2D wybrała się na krótką wycieczkę na Plac Króla Zygmunta Starego w Grodzisku Mazowieckim.

  Pan Kowalczyk zabrał nas na otwarcie wystawy poświęconej obchodom Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych z udziałem m.in. przedstawicieli Instytutu Pamięci Narodowej. Wystawa złożona była ze zbiorów Instytutu Pamięci Narodowej.

  Uroczystości zaczynały się o 14:30 koło Kościoła Św. Anny. Zaczęto od przemówienia P. Łukasza Nowackiego, który jest specjalistą do spraw historii miasta. Dowiedzieliśmy się ważnych informacji o Żołnierzach Wyklętych i o wystawie poświęconej właśnie tym bohaterom. Wielu z nich miało swoje korzenie właśnie w Grodzisku. Dlatego naszym mieście jest  przyznawany tytuł Honorowego Mieszkańca Grodziska, ponieważ dużo bohaterów narodowych jak i żołnierzy, wywodzi się stąd. Następnie przemawiał Burmistrz Grzegorz Benedykciński. Było to krótkie przemówienie, włodarz podziękował za liczne przybycie i uświadomił nam jak bardzo ważna jest pamięć o ludziach, którzy oddali swoje życie za dobro ojczyzny. Potem przemawiał gość specjalny – prezes IPN Łukasz Kamiński. Po przemówieniach i części oficjalnej, wszyscy udali się w pochodzie, na którego czele stał Burmistrz i ważni goście, pod Pomnik Wolności i Zwycięstwa, na Placu Wolności. Tam złożyli kwiaty Pan Burmistrz Grzegorz Benedykciński i Pan Łukasz Kamiński. Następnie pochód ruszył dalej, do Centrum Kultury, gdzie miało się odbyć spotkanie z prezesem IPN. Zaplanowane było również przedstawienie pt.: „Bo warto pamiętać” w wykonaniu uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 4.

  Hasło przewodnie całej uroczystości to: „ Niech polska ziemia utuli ich do spokojnego snu”.

  Po skończonej uroczystości, wróciliśmy do szkoły. Była to dla nas wspaniała lekcja historii.

  Katarzyna Mandes 2D

 • Egzamin klas 3 w roku szk. 2015/2016

  PODSTAWOWE INFORMACJE O EGZAMINIE GIMNAZJALNYM

  Harmonogram i zasady przeprowadzania egzaminu gimnazjalnego w roku szkolnym 2015/16

  1. Egzamin gimnazjalny jest przeprowadzany na podstawie wymagań określonych w podstawie programowej kształcenia ogólnego oraz sprawdza, w jakim stopniu zdający spełnia te wymagania.

  2. Zgodnie z komunikatem o harmonogramie egzamin gimnazjalny jest przeprowadzany:

  a. w terminie głównym: w kwietniu – 18-19-20 kwietnia 2016 r.

  b. w terminie dodatkowym: w czerwcu – 1-2-3 czerwca 2016 r.

  3. Do egzaminu gimnazjalnego w terminie dodatkowym przystępuje uczeń, który:

  a. z przyczyn losowych lub zdrowotnych nie przystąpił do egzaminu gimnazjalnego lub danego zakresu albo poziomu odpowiedniej części egzaminu gimnazjalnego w terminie głównym, ALBO

  b. przerwał dany zakres albo poziom odpowiedniej części egzaminu gimnazjalnego lub któremu przerwano i unieważniono dany zakres albo poziom odpowiedniej części egzaminu gimnazjalnego w terminie głównym (również z przyczyn losowych lub zdrowotnych).

  Do egzaminu gimnazjalnego w terminie dodatkowym przystępuje również uczeń, któremu dyrektor OKE lub dyrektor CKE unieważnił dany zakres albo poziom odpowiedniej części egzaminu gimnazjalnego.

  Do egzaminu gimnazjalnego w terminie dodatkowym zdający przystępuje w szkole, której jest uczniem.

  4. Egzamin gimnazjalny jest przeprowadzany w formie pisemnej.

  5. Egzamin gimnazjalny składa się z trzech części i obejmuje:

  a. w części pierwszej – humanistycznej – wiadomości i umiejętności z zakresu języka polskiego oraz z zakresu historii i wiedzy o społeczeństwie,

  b. w części drugiej – matematyczno-przyrodniczej – wiadomości i umiejętności z zakresu matematyki oraz z zakresu przedmiotów przyrodniczych: biologii, chemii, fizyki i geografii,

  c. w części trzeciej – wiadomości i umiejętności z zakresu języka obcego nowożytnego.

  6. Każda część egzaminu gimnazjalnego jest przeprowadzana innego dnia.

  7. Część pierwsza egzaminu gimnazjalnego – 18 kwietnia - humanistyczna, obejmująca wiadomości i umiejętności z zakresu:

  a. historii i wiedzy o społeczeństwie godz. 9.00 – trwa 60 minut. ,dostosowanie 80 minut

  b. języka polskiego godz. 11.00 – trwa 90 minut , dostosowanie 135 minut

  8. Część druga egzaminu gimnazjalnego – 19 kwietnia - matematyczno-przyrodnicza, obejmująca wiadomości i umiejętności z zakresu:

  a. przedmiotów przyrodniczych: biologii, chemii, fizyki i geografii – godz.9.00 trwa 60 minut. , dostosowanie 80 minut

  b. matematyki –godz.11.00 trwa 90 minut , dostosowanie 135 minut

  9. Część trzecia egzaminu gimnazjalnego – 20 kwietnia obejmująca wiadomości i umiejętności z zakresu języka obcego nowożytnego:

  a. na poziomie podstawowym – godz.9.00 trwa 60 minut ,dostosowanie 80 minut

  b. na poziomie rozszerzonym – godz.11.00 trwa 60 minut. ,dostosowanie 90 minut

  10. Do czasu trwania egzaminu gimnazjalnego nie wlicza się czasu przeznaczonego na sprawdzenie przez ucznia poprawności przeniesienia odpowiedzi na kartę odpowiedzi. ( 5minut)

  11. Uczeń ma obowiązek samodzielnego rozwiązywania zadań w czasie egzaminu.

  12. Obowiązuje zakaz wnoszenia do sali egzaminacyjnej urządzeń telekomunikacyjnych lub korzystania z takich urządzeń w tej sali.

  13. Zasady zaznaczania odpowiedzi na karcie odpowiedzi określa instrukcja umieszczona na pierwszej stronie arkusza egzaminacyjnego.

  14. Uczniowie z dostosowaniem warunków nie mają obowiązku zaznaczania odpowiedzi na karcie odpowiedzi.

  15. Do arkusza egzaminacyjnego z historii i wos , przedmiotów przyrodniczych oraz języka obcego na poziomie podstawowym dołączona jest karta odpowiedzi , w której uczeń zaznacza wybrane odpowiedzi .Po egzaminie karta odpowiedzi jest oddzielana od arkusza i arkusz zadań pozostaje w szkole a karta zostaje przekazana do sprawdzenia przez egzaminatora

  16. Do arkusza egzaminacyjnego z języka polskiego, matematyki i języka obcego na poziomie rozszerzonym dołączona jest karta rozwiązań zadań egzaminacyjnych wraz z kartą odpowiedzi zadań jednokrotnego wyboru. Po egzaminie karta rozwiązań jest oddzielana i przekazana do egzaminatora zewnętrznego a arkusz egzaminacyjny pozostaje w szkole.

  17. Możliwość wglądu do sprawdzonej i ocenionej pracy egzaminacyjnej – w ciągu 6 miesięcy od dnia wydania zaświadczeń o wynikach egzaminu po złożeniu wniosku do dyrektora OKE, szczegóły na stronie internetowej OKE lub CKE w zakładce procedury

  18. Przybory i materiały dozwolone na egzaminie gimnazjalnym – uczniowie nie mogą korzystać z kalkulatorów i słowników , konieczny długopis z czarnym wkładem oraz na część matematyczno – przyrodniczą linijka , rysunki uczniowie wykonują długopisem.

  Strony internetowe – szczegółowe informacje o egzaminie www.cke.edu.pl

  www.oke.edu.pl


   

Aktualności

Kontakt

 • Gimnazjum nr 2 im.K.K.Baczyńskiego
  ul.Westfala 3
  05-827 Grodzisk Mazowiecki
 • (22) 724-07-06

Galeria zdjęć